Je čas na změnu

Je čas na změnu svých zvyklostí

Máte pocit, že vše kolem výživových doporučení již znáte a stále nevíte, kde začít? Chodíte kolem zrcadla a bojíte se do něj podívat? Ve skříni zasněně potkáváte šaty nebo kalhoty, ve kterých jste se líbili, a nyní jsou vám poněkud malé? Máte silnou potřebu líbit se, dostat se opět do kondice, zvýšit si sebevědomí? Zkrátka, pokud se chcete zase cítit lépe a vážně omládnout, začněte na sobě pracovat. Tělo na každou změnu reaguje přímo zázračně.

Vodítkem nám může být například obvod v pase větší než 94 centimetrů u mužů a větší než 80 centimetrů u žen, který hodně napoví, proč si udělat inventuru svého životního stylu. Obvod v pase odpovídá ukládání tělesného tuku v okolí útrobních orgánů. Tukové polštáře opravdu nebolí, takže o nich hned nemusíme vědět, ale časem mohou začít obtěžovat.

Pokud cítíme, že Vaše tělo potřebuje opravit, stojíme před úkolem rozhodnout se a něco pro sebe udělat. Zkrátka něco ve svém zaběhlém životním stylu změnit.

Naše požadavky na změnu se však neobejdou bez rozhodnutí a činů. Rozhodnutí o změně ve zvyklostním životním stylu neděláme každý den. A proto, abychom dosáhli svých představ, o to více záleží na naší motivaci.

Změna znamená praktikovat svá rozhodnutí a skloubit tři faktory - oblasti, které se navzájem podporují a udržují v rovnováze. Jsou to výživová doporučení, pohyb a spánek. Každá oblast je pro zdravý životní styl důležitá. Pokud opomeneme jednu oblast, celková rovnováha se oslabuje.

Začněte proto pracovat na všech oblastech. Kombinace pohybové aktivity s vyváženým jídelníčkem a relaxací je to, co vám přinese ovoce.

TOPlist