Nutriční terapeuti

JL menu Profi - hodnocení programu

 

Program JL menu nabízí profesionální práci pro přepočty jídelních lístků, plánování stravy v neomezeném rozsahu a umožňuje i zapojení klienta.

Jako nutriční terapeut jsem dlouho přemýšlela o programu, s kterým budu pracovat. Chtěla jsem program, kde si budu sledovat jednotlivé klienty, budu mít pod kontrolou jejich příjmy energie a zvolený jídelníček a co víc, mohu kdykoliv dle aktuálních potřeb klienta jídelníček velmi snadno měnit.

Nechtěla jsem být při práci na pc online, jelikož vždy tuto možnost nemám.  Program JL menu nabízí svůj program v offline verzi a proto nejsem vázaná hledat připojení na internet.

Co mi program umožňuje.

Zadám si každého klienta samostatně do složky. Program mi nabídne možnosti, zda-li chci redukovat, doporučí snížený příjem energie a nabídne vhodný trojpoměr živin.

Nejúžasnější možností programu je vygenerování jídelníčku. Jídelníček na celý týden mám pro klienty během pár sekund hotový. Pokud klient nekonzumuje některé potraviny, zadám před volbou jídelníčku potraviny, které v jídelníčku nechci a v konečné verzi se neobjeví. To je obrovské usnadnění práce terapeutům. Další skvělou možností je klientská verze. Jídelníček, který terapeut navrhne, má klient ve své verzi programu a může si sám jednotlivé pokrmy přeupravovat. Sám se učí a přetváří si svůj jídelníček k obrazu svému.

A s čím nejvíc pracuji?

Sleduji stravování klientů. Každý nový klient přichází se svým soupisem stravování. Pro nás je to velmi důležitá informace a my se dozvídáme něco víc o stravovacích návycích klientů. Zde je program úžasnou pomocí. Jídelníček klienta propočtu a výsledek si mohu zobrazit v tabulkách v programu Excel. Některé grafy přímo kopíruji do analýzy, kterou předkládám klientovi. Zde mu mohu velmi jednoduše a přehledně díky tabulkám a grafům ukázat kde dělá chyby a na základě tohoto rozboru se snažíme docílit toho, že klient své chyby do budoucna nebude opakovat.

JL Menu nabízí obrovské množství potravin.

Nabízí i možnost propočtu energie spolu s aktivitami a celkově propojí s nastaveným jídelníčkem.

Za svou profesní odbornost tento program velmi doporučuji všem nutričním terapeutům, výživovým poradcům i klientům, kteří se zajímají o kvalitní stravování, které by bylo nutričně vyvážené. Je snadný, lehký na pochopení a celkově mi velice vyhovuje. 

 

Pavla Janovská, DiS.

Diplomovaný nutriční terapeut RNT
tel.: 739 634 273
janovska.pavla@seznam.cz
www.poradnavevyzive.cz

 

… fakt se mi v něm dobře pracuje…..

Asi jeden rok pracuji v programu JL Menu Profi. Jsem spokojená. Rychle propočtu, nastavím klienta, naplánuji jídelníček, mohu si sama vkládat nové potraviny a pokrmy (to považuji za velmi důležité), vidím barevně (tedy přehledně) plánované množství bílkovin, sacharidů a tuků.  Mám zajímavý výstup pro klienta v podobě, které rozumí. Program toho „umí“ hodně a to zdaleka ještě neumím využít všechny jeho možnosti. Dík.

  

Ivana Hirešová, DiS
Diplomovaný nutriční terapeut
člen Aliance výživových poradců
tel.: 731 152 674
ivana.hiresova@volny.cz

 

TOPlist